Huawei Mate 20 Pro ile gelen o uygulamaya dikkat!

Çinli telefon üreticisi Huawei'nin geçtiğimiz seneye damga vuran telefonlarından Huawei Mate 20 Pro, beraberinde bir dizi uygulamayla geliyor. İçlerinden biri de kullanıcıların sağlık alanında bilgilerini detaylı takip edebildiği Huawei Health uygulaması…
Huawei Mate 20 Pro ile gelen o uygulamaya dikkat!

Huawei Mate 20 Pro ile birlikte kullanıcılara gelen yüklü uygulamalardan Huawei Health, pek çok açıdan kullanıcıların oldukça fazla işine yarayacak bir uygulama. Ücretsiz olarak kullanabildiğiniz uygulama ile bir gün içinde kaç adım attığınızı, kaç kilometre yol kat ettiğinizi ve kaç kalori yaktığınızı anbean öğrenebilme şansına sahipken, diğer yandan tüm bu verileri günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık ortalamalara göre hesap ederek size özet bilgi paylaşabiliyor. 

Örneğin Egzersiz özelliğini ele alalım. Loşma, yürüme ve bisiklete binme egzersizleri bulunuyor. Buradan bir egzersiz başlattığınızda adım sayar sensör ile adım sayınızı ve GPS ile haritadaki konumunuzu kayıt altına alıyor.

Huawei Mate 20 Pro’da yüklü olarak gelen Huawei Health uygulamasını başka telefonlarda da kullanabilirsiniz. Bunun için aynı ismi aratmak kaydıyla Android ve iOS cihaza da yükleyebilirsiniz. 

Kaynak: Hürriyet

X