Whatsapptan gif gönderme işlemi nasıl yapılır?

En popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp'ta yazı stilinizi değiştirerek, fotoğraf, video paylaşarak sohbet edebileceğiniz gibi hareketli GIF'ler ekleyerek de sohbetinize neşe katabilirsiniz. İşte popüler uygulamada hareketli gif resimler paylaşmak için yapmanız gerekenler.
Whatsapptan gif gönderme işlemi nasıl yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber mesajlaşma uygulamaları da önem kazanmaya başladı. Popüler mesajlaşma uygulamalardan Whatsapp’ta emoji, gif, resim ve videolar paylaşarak mesajlaşmanıza eğlence katabilirsiniz. Peki sohbetlerinizde hareketli GIF göndermeyi nasıl yaparsınız?

Whatsapp ile gif göndermek için izleyebileceğiniz birkaç farklı yol bulunuyor. Bunlardan en kolayı Whatsapp mesaj ekranındaki “ataç” sembolünden dosya ekleme menüsü ile göndermek. Burada ekrana gelen galeri, video ve gifler seçeneklerinden telefonda bulunan giflere ulaşmak mümkün.

Bu yöntemin dışında diğer seçenekler ise;

1- Videoyu GIF Yaparak Gönderme

Bunun için hiçbir ek programa gerek yok. Whatsapp’ta mesaj ekranında bulunan + sembolünden ekleyeceğiniz kısa videolar GIF olarak gönderilecektir.

2- Live Photo’yu GIF Olarak Gönderme

iPhone 6S ve üstü telefonlarda bulunan Live Photo özelliği ile oluşturulan fotoğrafları GIF olarak Whatsapp’tan göndermeniz mümkün.

3- GIF Klavye ile Gönderme

Whatsapp’tan GIF göndermek için bir diğer seçenek ise telefonunuza kuracağınız gif klavyeler ile gif bulmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet

X